ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Genç Turizmcilerin Avrupa Deneyimleri” İsimli 2014 LDV Projesi Başarıyla Tamamlandı.

Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardada Vinci Hareketlilik Projeleri çerçevesinde Çorum Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2014 yılında Tokat ile Sivas Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 64,692 AVRO bütçeli “Genç Turizmcilerin Avrupa Deneyimleri” isimli 2014 LDV Projesi sorunsuz bir şekilde tamamlandı. 
Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Genç Turizmcilerin Avrupa Deneyimleri” İsimli 2014 LDV Projesi Başarıyla Tamamlandı.

Proje kapsamında İtalya’ya giderek uygulamalı eğitim gören öğrencilerimize belgeleri Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından verildi. Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen törende; bu projenin içerisinde yer alarak Avrupa deneyimleri edinen öğrencileri kutlayan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, öğrencilere izlenimlerini sorup değerlendirmelerde bulundu.

Proje kapsamında Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 10 öğrenci ve 2 öğretmenimiz 10-17 Mayıs 2014 tarihleri arasında Kuşadası Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde dil kursu aldılar. 18 Mayıs – 6 Haziran 2014 tarihleri arasında İtalya ya giden ekibimiz üç haftalık süre içerisinde, Uluslararası önbüro, servis ve mutfak hizmetlerini yerinde görüp bu konularda uygulamalı eğitimler aldılar. Öğrencilerimiz, hizmet usulleri ve günümüzdeki kullanım alanları gibi konularda da mesleki deneyimlerine bir de Avrupa düzeyinde araştırma yaparak sentez oluşturulması ve bu konularda meydana gelen yenilikleri yakından takip etme imkanını elde ettiler.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.