ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haydi Oynayalım, Birlikte Kaynaşalım Projesi

Haydi Oynayalım, Birlikte Kaynaşalım Projesi

Hitit Tarih Kültür ve Eğitim Derneği'nin "Haydi Oynayalım, Birlikte Kaynaşalım" isimli projesi kabul edildi. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenecek projenin ortakları Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çorum Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Çorum Belediyesi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün uhdesinde Çorum Rehberlik ve Araştırma Merkezi ARGE birimi özel eğitim öğretmenleri Ahmet Onuz ÖZ, Eren ŞAHİN ve Yasemin KEYVAN'ın eğitimci ve araştırmacı olarak yer alacağı projenin koordinatörlüğünü Doç. Dr. Hürrem ÖZDURAK SINGIN üstleniyor.

Proje, özel gereksinimi olan ilimizde özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrencilerin, akran, aile, öğretmen ve toplum tutumlarından olumlu etkilenmesi ve uygulanacak teknoloji destekli kapsayıcı eğitim modeli ile akademik, sosyal, motor ve bilişsel becerilerinin arttırılmasını amaçlıyor. Proje çıktılarının gelecekte ulusal ve uluslararası projelere pilot görevi görmesi bekleniyor. Projede yer alacak sınıfların belirlenmesi, eğitim içeriklerinin oluşturulması, uygulanması ve panel, çalıştay gibi eğitim ekinlikleri Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilecek.

22-12-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.