ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haydi Çorum TEKNOFEST ' e

Haydi Çorum TEKNOFEST ' e

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST heyecanı yeniden başlıyor.  TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. TEKNOFEST teknoloji yarışmaları ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri olmak üzere farklı yaş gruplarına yönelik düzenleniyor. 34 farklı kategoride gerçekleştirilecek 

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST ile toplum ve gençlerimizde bilim konusunda farkındalık oluştuğuna vurgu yapan İL MEM SARI" Ülkemizin geleceğine umutla bakabilmek, gençlerimizde bilimsel çalışma kültürünün oluşturulması, teknik proje yapabilme altyapısının güçlenmesi ve ilimizin her alanda temsil kabiliyetinin artırılması için; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Belediyesi 'nin teşvikleri ile TEKNOFEST 'e katılacak takımlarımıza lojistik ve teknik destek sağlayacağız.

Bu yarışmalar ile insanlığın yararına birçok teknoloji ortaya çıkıyor, gençlerimizde sosyal sorumluluk farkındalığı gibi sayısız yararlılık kazanılıyor. Güçlü Türkiye için, üreten ve çalışan gençlerimiz ile daha da güçleneceğiz. İlimizden tüm öğrencilerimizi hayallerinin peşinden koşmaya davet ediyorum" dedi.

İlkokul, Ortaokul, Lise, Lisans ve Lisansüstü ile Mezun seviyesindeki öğrencilerimizin katılabileceği yarışmalar hakkında 

Detaylı bilgi için tıklayınız; https://www.teknofest.org/yarismalar.html

16-01-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.