ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hattuşili Takımı 'Hiturist' Projesi ile TEKNOFEST Finallerine Katılacak

Hattuşili Takımı 'Hiturist' Projesi ile TEKNOFEST Finallerine Katılacak

Çorum Mimar Sinan Anadolu Lisesi "Hattuşili" takımı TEKNOFEST finallerinde hak ettiği yeri aldı. 2021 Eylül ayında İstanbul Atatürk Havaalanında TÜBİTAK ve Teknofest işbirliğiyle bu yıl birincisi düzenlenen Liseler Arası Turizm Teknolojileri Yarışmasına Mimar Sinan Anadolu Lisesi "Hattuşili" takımı da katılacak.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Esma ERDOĞAN tarafından danışmanlığı yürütülen projenin amacı; Çorum ve yöresinin, ulusal ve uluslararası pazarda daha fazla tanınır hale gelmesinde, şehrin az bilinen yönlerinin ön plana çıkarılarak, tanıtım ve bilinirliğin önemini ortaya koymak için şehirlerarası seyahatlerde yol üzeri gerçekleşen ani planlamalara yönelik ergonomik bir çözüm getirilmesidir. Bu amaca yönelik olarak kategorik olarak tasarlanan bir web sitesi oluşturulacaktır. Oluşturulan web sitesi bir karekod ile ilişkilendirilecektir. Oluşturulan karekod uygulaması reklam tabelaları ve afişlerle şehrin farklı girişlerine yerleştirilecektir. Bunun yanı sıra şehrin merkezi yerlerine de aynı karekodların yerleştirilmesi planlanmaktadır. Oluşturulan site karekod uygulaması ile ilişkilendirilerek ziyaretçilerin kullanımına sunulacaktır. Bu uygulamalar ile şehirlerarası geçişlerde zevke yönelik hızlı bir ziyaret imkânı oluşturulmuş, şehrin az bilinen yönleri de ön plana çıkarılarak kısa planlamalar yapılmasında rehber olunmuş böylece şehrin tanınırlığı ve bilinirliği artırılıp, ekonomik canlılığı sağlanmış olacaktır.

Danışman Öğretmeni Esma ERDOĞAN ve proje takımında yer alan öğrencilerimiz Faruk KURT, Musab KARTAL ve Ümmü Seleme DURHAN'ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

14-07-2021

14-07-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.