ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezinin Başarılı Sporcuları İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret ettiler.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, 2015-2016 Eğitim-öğretim yılında Taekwondo, Wushu, Budokaido dallarında çeşitli dereceler yapan sporcuları kabul ederek ödüllendirdi.
Halk Eğitim Merkezinin Başarılı Sporcuları İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret ettiler.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte hayat boyu öğrenme kapsamında çok sayıda kurslar açıyoruz. Fedakar öğretmenlerimizle bu başarılar ortaya çıkıyor. Bu vesileyle sizleri yetiştiren hocalarımıza teşekkür ediyorum. İlerde sizler de bayrağı teslim alacaksınız. Örnekler çoğaldıkça sizler de bizler de mutlu olacağız. Sosyal hayatımızı geliştirmeliyiz. Akademik başarı yanında sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle hayatımız şekilleniyor. Örf, adet, inançlarımız ve değerlerimizi yaşatmalıyız. Hayat bir bütündür. Sizler sağlam karakterli, vatanını, milletini, değerlerini seven, ahlaklı gençlersiniz. Spor, sorumluluk bilincimizi geliştiriyor, dikkatli olmayı öğretiyor.  Hayatta da dik ve dikkatli olarak  hem dünya hem ahiret için çalışmamız gerekiyor. Peygamberimiz ‘iki günü eşit olan zarardadır’ buyuruyor. Daha iyiye daha güzele ulaşmak için gayret göstermeliyiz. Şampiyonalara katılarak derece almanız, hedeflerinizin olması çok güzel bir şey. Sizler sporla uğraşarak, teknoloji bağımlılığından kurtuluyor ve güzel alışkanlıklar kazanıyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

      Halk Eğitim Merkezi  2015-2016 Eğitim-öğretim yılı kurslarına devam eden kursiyerlerin Taekwondo, Wushu, Budokaido dallarında elde etikleri başarılar:

      Milli Sporcu Sayısı : 20

      Uluslararası Derece Yapan Sporcu Sayısı : 4

      Balkan Şampiyonası Derece Yapan Sporcu Sayısı: 1

      Türkiye Birinciliği : 13

      Türkiye İkinciliği : 13

      Türkiye Üçüncülüğü : 22

22-06-201622-06-201622-06-201622-06-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.