ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezimizde Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Kursu Veriliyor

Halk Eğitim Merkezimizde Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Kursu Veriliyor

     Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanında açılan kursa katılan kursiyerler için 72 saatlik “Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Kursu” ve 108 saatlik “Standart Türk Klavyesi Kursu” programları uygulanıyor. 

     Uygulanan Kurs Programı sonucunda; F Klavyede on parmak ile resmi yazı ve dilekçeleri hızlı ve yanlışsız yazma becerisine sahip nitelikli kişiler yetiştirmek amaçlanıyor.

     Hızlı Klavye kullanma becerisi; küçük veya büyük ölçekli işletmelerde, resmi ve özel kurumlarda, Adalet Bakanlığı’na bağlı zabıt katipliği , icra katipliği, CTE katipliği alanlarında, ayrıca adli katiplik sınavlarının  zorunlu  tutulan uygulamasıdır.  Bu sınavlarda adaylardan 3 dk. en az 90 doğru kelime yazmaları istenmektedir.

     Hızlı Yazı, Süreli ve Sesli Metinler, Tuşları Doğru Kullanma, Yazı Yazma dersleri yer aldığı  Bilgisayarda Hızlı Klâvye Kullanımı kurs programına katılan bireylerde;  kurallara uyma, sabır, sorumluluk, saygı, hoşgörü, nezaket, yardımlaşma, duyarlılık gibi değerlerin kazandırılması ve geliştirilmesi hedefleniyor.

 11-07-201811-07-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.