ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezimizde Aşçı Yardımcısı Kursu Devam Ediyor

Halk Eğitim Merkezimizde Aşçı Yardımcısı Kursu Devam Ediyor

     Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında açılan Aşçı Yardımcısı Kursuna katılan kursiyerlere 450 saatlik ders programı uygulanıyor.

     Aşçı Yardımcısı kurs programını bitiren bireylerin başlıca; besin öğelerini ve besin gruplarını dikkate alarak porsiyon miktarlarını tespit etmek, hijyen kurallarına ve işlem sırasına göre elde ve makinede bulaşık yıkamak ve bulaşık sonrası çöpleri atmak, sebzeleri hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun olarak pişirmeye hazırlamak, uluslararası pişirme usullerine göre sebze garnitürlerini çeşitli tekniklerde pişirmek, reçetesine uygun şekilde istenilen kıvam, renk, lezzet, görünüme sahip dünya ve Türk mutfağına özgü yemekler pişirmek, reçetesine uygun şekilde uluslararası özel çorbaları pişirmek gibi için gerekli bilgi ve beceriye sahip olması amaçlanıyor.

     Halk Eğitim Merkezinde devam eden Aşçı Yardımcısı Kurs Programına katılan kursiyerler; Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği, Besin Öğeleri ve Besin Grupları, Hijyen ve Sanitasyon, Bulaşık Yıkama ve Çöp Atımı, Sebzeleri Pişirmeye Hazırlama,  Sebze Garnitürleri,  Fond ve Temel Çorbalar başlıklarından oluşan modüllere göre toplam 450 saat ders görüyorlar.

     Alan öğretmenleri tarafından uygulanan kurs programıile kursa katlan bireylere sorumluluk, doğruluk ve dürüstlük, ahlak, çalışkanlık, sabır, nezaket gibi değerlerin kazandırılması ve geliştirilmesi de hedeflenmektedir.

10-07-201810-07-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.