ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezimiz Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kursu Veriyor

Halk Eğitim Merkezimiz Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kursu Veriyor

     Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kurs Programı’nı bitiren bireylere; çocukların gelişimsel özelliklerini ayırt etme, etkinliklerle çocukların gelişimini destekleme, buna uygun gelişimsel etkinlikler planlama ve bu konuda temel bilgi ve becerileri kazandırılıyor.

     Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı  işbirliği ile yürütülen program; Çocuk Gelişim Dönemleri,  Sosyal ve Duygusal Gelişime Uygun Etkinlikler, Çocukla Etkili İletişim, İletişimi Engelleyen Anne-Baba-Öğretmen Tutumları ve Diğer Faktörler, Çocuklarda Uyum ve Uyumsuzluk, Öğrenme Merkezleri, Sanat Çalışmaları, Oyun ve Hareket Etkinlikleri, Savunma Mekanizmaları, Çocuk Hakları ve Hukuku gibi başlıkların yer aldığı toplam  380 saat ders içeriğinden oluşuyor.

      4-6 yaş grubu çocuklara yönelik açılacak yaz okullarında görev almak isteyen adayların bu kurs programına katılarak kurs bitirme belgelerini almaları gerekiyor.

17-08-201817-08-201817-08-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.