ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergi Açılışı Valimiz Sayın Ahmet KARA tarafından Yapıldı

Çorum Halk Eğitim Merkezi 2014.2015 Eğitim Öğretim Yılı yılsonu Karma Sergisi, 23 Nisan Ortaokulu Spor Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı.  
Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergi Açılışı Valimiz Sayın Ahmet KARA tarafından Yapıldı

23 Nisan Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış programına Valimiz Sayın Ahmet KARA, İl Jandarma ve Garnizon Komutan Vekili Kıdemli Albay Mehmet ÖZBEK, Vali Yardımcısı Adem SAÇAN, İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Yahya ÇOBAN, Protokol Üyeleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim kursiyerleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın söylenmesi ile başlayan programda Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi folklör gösterilerinin ardından Halk Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasin YETİM açılış konuşmasını yaptı. Halk Eğitimi Merkezi´nde açılan kurslar dahilinde okuma-yazma kurslarının da açıldığını belirten Yasin YETİM, ilkokul, ortaokul ve yabancı dil  eğitimlerinin verildiğini, spor kurslarının açıldığını söyledi.

2014-2015 eğitim öğretim yılında Çorum Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde 862 adet kurs açıldığını ve bu kurslara 16.142 vatandaşın katıldığını ifade eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yasin YETİM, Açık Ortaokul da 1.118, açık lise de ise 4.851 olmak üzere toplam 5.969 öğrenciye halen hizmet vermekteyiz dedi.

Valimiz Sayın Ahmet KARA, Vali Yardımcısı Adem SAÇAN, Garnizon Komutan Vekili Mehmet ÖZBEK ve Emniyet Müdürü Murat KOLCU tarafından açılış kurdelesi kesilen sergide yer alan el emeği göz nuru eserler büyük bir beğeni ile incelendi. Valimiz Sayın Ahmet KARA, Halk Eğitim Merkezi gibi bir kurum yapısının sadece Türkiye ye has olduğunu belirterek, gelişi güzel değil bulunduğu çevre araştırılarak neye ihtiyaç var ise ona göre kurs açılabileceğini vurguladı.

Valimiz Sayın Ahmet KARA ve davetli protokol üyeleri, öğretici ve kursiyerlerden eserleri hakkında bilgiler alarak emeği geçenlere teşekkür ettiler.Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.