ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İL MEM SARI başkanlığında, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Planlama ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya Şube Müdürü Hamza KALINSAZLIOĞLU ve İlçe Halk Eğitim Müdürlerimiz katıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi yapılan toplantıda, planlanan faaliyetler, okuma yazma kursları, pandemi sürecinde gerçekleşen çalışmalar, DYK kursları, Hayat Boyu yönetmeliğinde gerçekleşen değişiklikler görüşüldü.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İL MEM SARI, nitelikli insan ve güçlü toplum için halkımıza ulaşmamız gerektiğini belirterek, bilgi ve ilim kimde ise gücün o toplumda olduğunu, bu yüzden Hayat boyu öğrenme olarak halkımıza bilgiyi her alanda kolayca ulaştırmamız gerektiğini söyledi.

SARI, Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde TOGEM tarafından gerçekleşecek olan kermeste sergilenmek üzere halk eğitim merkezlerinde üretilen ürünlerin hazır edilmesini istedi.

SARI " Kursların yerel şartların da düşünülerek açılması ve artırılması önem arz etmektedir. Hayat boyu öğrenme, okullar ile sınırlı kalmayan, evde, işte hayatın her alanında gerçekleşebilen faaliyetlerdir" açıklamasında bulundu.

İlimizde okuma-yazma oranının artırılması için yapılacak her türlü çalışmaların destekçisi olacaklarını belirten SARI, Covid-19 salgını sürecinde maske üretiminde bulunarak, sağlık çalışanlarımıza büyük katkılarda bulunan bütün halk eğitim müdürlerine teşekkür ederek, yapılacak tüm çalışmalarda başarılar diledi.

02-11-202002-11-202002-11-202002-11-202002-11-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.