ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık Okulu İçin Müracaatlar Başladı

       “İmam Hatip Okulları Hafız Yetiştirme Programı” kapsamında oluşturulan “İmam Hatip hafızlık Okulu” için 2016 -2017 Eğitim-Öğretim yılında 24 Erkek 24 Kız öğrenci alınacaktır.
Hafızlık Okulu İçin Müracaatlar Başladı

         2015-2016 eğitim öğretim yılında Danişmend Gazi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde 24 öğrenci ile başlanılan “İmam Hatip hafızlık Okuluna” devam eden öğrencilerimiz hafız olma yolunda çalışmalarına devam etmektedir. 

         Programın ilerleyen aşamasında hafızlığını tamamlamış öğrencilere, akademik destek kursları ve Arapça dil eğitimi imkanı sunulacaktır. Mezun olan öğrenciler Kuran’ı Kerim’i ezberlemiş ve ayetleri tercüme edebilir seviyede olacaklardır. Verilecek alan dersleri, özelikle de Tefsir dersleri sayesinde Kuran’ı Kerim’i anlayabilen ve anlatabilen gençler olmaları hedeflenmektedir.

        Seviye belirleme sınavı için müracaatlar, öğrencilerin öğrenim gördükleri İlkokul Müdürlükleri aracılığı ile İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüklerine 27 Mayıs 2016 Cuma gününe kadar yapılabilecektir. Seviye Belirleme Test Sınavı Danişmend Gazi İmam Hatip Ortaokulu ve Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulunda 29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 10:00 da yapılacak.

      Hafızlık Okulu için İlkokul 4. sınıf öğrencileri başvurabileceklerdir. Hafızlık eğitimi velinin tercihine göre yatılı veya gündüzlü olabilmektedir. Test sınavı içeriği, 4. Sınıf ders müfredatı (20 soru), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (15 soru) ve Kur’an-ı Kerim’deki Sure ve Dualar (15 soru)dan  oluşan üç bölümden  oluşacaktır. Sınav giriş yeri bilgileri sms yoluyla veliye bildirilecektir.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.