ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” 2017-2018 Öğretim Yılı II. Dönem Toplantısı Yapıldı

     “Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” Toplantısı Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ başkanlığında TSO Toplantı Salonunda gerçekleşti.
“Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” 2017-2018 Öğretim Yılı II. Dönem Toplantısı Yapıldı

     Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Sayın Azmi YEŞİL, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Alb. Abdurrahman BAŞBUĞ, İlçe Kaymakamlarımız, İl Emniyet Müdürü Sayın Murat KOLCU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Okul Müdürlerimiz, İl  Zümre  Başkanları ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

     Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ yaptığı açılış konuşmasında: “yarınlarımızı emanet edeceğimiz öğrencilerimizin güvenliği bizim için önemli. Çorum, iyi bir eğitimin verildiği seçkin illerden bir tanesidir.  İstatistikler, sınavlardaki başarılar eğitimin kalitesini ortaya koymaktadır. Bu neticeden dolayı milli eğitim camiasına teşekkür ediyoruz. Eğitimdeki bu başarıyı devam ettirebilmek ve daha ileriye götürmek için planlama yapmamız gerekiyor. Birinci yarıyıl neler planladık bunları göreceğiz.” dedi.

    Daha sonra söz alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK birinci dönem alınan kararları değerlendirerek: “İl Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte okul çevrelerinde güvenlik denetimleri yapılmaktadır. Okullarımızın dış koruması için  Kent Güvenlik Sistemine bağlı kameralar kondu. Yine okul çevrelerindeki iş yerleri denetlenerek gerekli uyarılar yapıldı. Servis araçları kontrolleri yapılarak sık sık denetlenmektedir. Okullarda görev yapan tüm görevlilerin güvenlik soruşturmaları yapıldı. Okul çevrelerinde güvenlik denetimi sürekli yapılmaktadır. Bağımlılıkla mücadele konusunda öğretmenlerimiz bilgilendiril. Halk Eğitim Merkezimiz tarafından bu konuyla ilgili kurslar açıldı. Öğrencilerimiz daha fazla sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere yöneltildi. Okuma grupları oluşturuldu. Çorum genelinde 110 bin kişilik okuyan bir grup var. Öğrencilerimiz sadece okumakla kalmadı 15 günde bir okudukları kitapların değerlendirmesini yaptılar. İl  Emniyet Müdürlüğümüzün Narkotim ekibiyle işbirliği yapılarak bilgilendirme çalışmaları yapıldı. İlimizdeki yabancı öğrencilerimize ve ailelere ilişkin çok sayıda eğitim ve meslek edindirme kursları açıldı.” dedi.

     Toplantının sonraki bölümünde Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ diğer katılımcıların yapılan çalışmalarla ilgili görüş ve değerlendirmelerini aldı.

01-02-201801-02-201801-02-201801-02-201801-02-201801-02-201801-02-201801-02-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.