ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göçmen Bireylerin Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Proje Eğitimi Semineri Başladı

Göçmen Bireylerin Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Proje Eğitimi Semineri Başladı

     Başöğretmen Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Göçmen Bireylerin Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Proje Eğitimi Semineri”  Rehberlik Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda başlatıldı.

     İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin KIR, Başöğretmen Atatürk İlkokulu yönetici ve öğretmenlerinin katıldığı ilk günkü oturumda projenin önemini anlatan bir konuşma yaptı.  KIR konuşmasında: “İnsanlık tarihi boyunca göçler yaşandı. Ancak günümüzde yaşanan göçler çok daha başka, çok daha travmatik. Bu insanlar bizim misafirlerimiz. İçlerinde çeşitli alanlarda yetenekli olanlar var. Göçmenlere karşı neler yapılabileceği konusunda bilgimizi artırmak adına böyle bir projeyi hayata geçiren arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Yine burada bizleri bilgilendirecek olan Itır Hocamıza teşekkür ediyor, başarılı geçmesini diliyorum.” dedi. 

     24-26 Mayıs tarihleri arasında devam edecek olan seminer, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Itır Tarı CÖMERT tarafından yürütülecek. Göçmen psikolojisi, göç eden bireylerin yaşadığı travmalar, göç eden bireylere eğitim yaklaşımları başlıklarında 16 saat eğitim verilmiş olacak. 

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.