ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sayın Haşim EĞER İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret etti

 Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sayın Haşim EĞER İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret etti

     Ziyarette Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” için oluşturulan işbirliği protokolü değerlendirildi.

     Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sayın Haşim EĞER: “Proje kapsamında bu sene ilk defa pilot uygulama olarak 3. Sınıftan başlanarak öğrencilerin, Antropometrik Ölçümler ve Performans Testleri sonucunda uygun oldukları spor branşları belirlenmiş olacak. Bu süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte başarılı bir çalışma ortaya çıkaracağımıza inanıyorum.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığı açısından daha iyi gelişimleri için, akademik çalışmaları yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmalarına önem veriyoruz.  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüz ile birlikte çok sayıda proje yürüttük. Milli Eğitim Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ ile öğrenci ve velilerimizin daha bilinçli olarak spora yönelmeleri sağlanacaktır.” dedi.

24-04-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.