ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Osmancık’ta Yapıldı.

      Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Liseleri öğrencilerine yönelik başlattığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Hafızlık ve Ezan Okuma” ile “Hutbe Okuma” yarışmaları il seçmeleri tamamlandı.
“Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Osmancık’ta Yapıldı.

      Daha önce “Genç Nida” Kız Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması, “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması, “Genç Hatipler Minberde” Hutbe Okuma Yarışmaları il seçmeleri yapılmıştı. Son olarak ta “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’ Güzel Okuma Yarışması 26.03.2016 Cumartesi günü Osmancık  Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.

      Programa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin ÖZCAN, Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut TÖKEL Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri, öğrenci velileri ve çok sayıda din görevlisi de katıldı.

      Yüzünden okuma, Tecvit, Mahreç, Makam ve Ses yönünden değerlendirilen “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’ Güzel Okuma Yarışmasında Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ceyhun KAYRETLİ birinci olurken, Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yasin ŞEKER ikinci, Sungurlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhsin Ali KÖKSAL üçüncü oldu.

   Yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler 24 Nisan’da Bartın’da gerçekleştirilecek Bölge Birinciliği yarışmalarında Çorum’u temsil edecekler.

27-03-201627-03-201627-03-201627-03-2016

27-03-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.