ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Geleceğin Bilim İnsanları Bilimsel Proje Hazırlıyor Projesi”nin Protokolü İmzalandı

     OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen “Geleceğin Bilim İnsanları Bilimsel Proje Hazırlıyor Projesi”nin protokolü imzalandı.
“Geleceğin Bilim İnsanları Bilimsel Proje Hazırlıyor Projesi”nin  Protokolü İmzalandı

     Proje imza töreninde bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak, bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinliklere ilgiyi  artırarak ülke genelinde yaygınlaştırmak ve teşvik etmek Bakanlığımızın desteklediği bir konudur. Bu nedenle geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip yeteneklerini geliştirmek amacıyla  bilimsel proje yarışmaları ve bilim fuarları gerçekleştirilmektedir.

     Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak diğer teknik destek projemiz olan ‘STEM Eğitici Eğitimi Projesi’ne 48 öğretmenimiz ile başlamış bulunmaktayız. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına bu sene 113 okulumuz    2300 proje  hazırlamıştır. 4007 Bilim Şenliği çalışmaları devam etmektedir. 

     Bu protokol ile hayata geçecek olan “Geleceğin Bilim İnsanları Bilimsel Proje Hazırlıyor Projesi” ile de TÜBİTAK 2204 alanında  öğretmenlerimizin proje yeterliliklerini  artırmak istiyoruz. Projeye 20 Fen ve Matematik, 20 de Sosyal Bilimler olmak üzere toplam 40 öğretmenimiz katılacaktır. Eğitimler  12 saati teorik 28 saati ise atölye çalışması olarak gerçekleşecektir. Eğitime verdikleri destekten dolayı OKA İl Koordinatörü Sayın Özden Özgür YALÇIN’a teşekkür ediyorum.” dedi.

06-12-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.