ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Geçmişten Geleceğe Gülümse” Projesi Tanıtımı Yapıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Kent Konseyi Ortaklığında, Karşıyaka ilkokulu Müdürlüğü ve Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Koordinatörlüğünde yürütülecek olan “Geçmişten Geleceğe Gülümse” konulu projenin tanıtımı Buhara Kültür Merkezinde yapıldı.
 “Geçmişten Geleceğe Gülümse” Projesi Tanıtımı Yapıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Çorum Kent Konseyi Başkanı Sayın Turhan CANDAN arasında protokol imzalarının atıldığı tanıtım toplantısında; Çorumda Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi  (ÇEKAP)  kapsamında değerlendirilecek olan “Geçmişten Geleceğe Gülümse” konulu proje tanıtıldı.

      Açılış konuşmasında proje hakkında bilgiler veren proje sorumlusu Karşıyaka İlkokulu Müdürü Cemalettin TUNÇ: “Tarih ve çevre bilincini geliştirmeye yönelik sosyal öğrenme alanları oluşturarak, tarih öğretimine katkı sunmak; çocuklara yönelik bilinçlendirme çalışmalarıyla, tarih ve çevreye olan ilgiyi artırmak, geleceğe dair toplumsal bir bilinç oluşturmak istiyoruz” dedi.

      “Geçmişten Geleceğe Gülümse” projesinin protokol imza töreni öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “Tarih bilinci, geleceği yaşamak, geleceğe yön vermek, geleceği emanet edeceğimiz gençleri yetiştirmek açısından çok daha önem arz ediyor. Bu açıdan “Geçmişten Geleceğe Gülümse” konulu projeyi önemsiyoruz. Projenin hazırlanarak hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu projenin sonuçlarının sadece Çorum için değil ülkemiz içinde çok faydalı olacağına inanıyorum. Yapabileceğimiz çok şeyler var. Çorum gerçekten güzel çalışmalara örnek oluyor. İnşallah yarınlar bugünlerden çok daha güzel olacak” diye konuştu.

      Çorum Kent Konseyi Başkanı Sayın Turhan CANDAN’da konuşmasında; “Kent Konseyi olarak biz Çorum’da birlikte kent kültürünü geliştirmek ve güzel şeyler yapmakla mükellefiz. Hititler dönemi çalışması bir başlangıç, bunun devamı da olacak. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerindeki kültürel değerlerimizle ilgili de çalışmalarla devam ettirmek istiyoruz. Kent Konseyi olarak hepsine destek olacağız. Projenin hazırlanmasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

      Proje kapsamında; 7-10 yaş grubundaki çocukların öncelikle yaşadıkları şehrin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini, katıldıkları eğitimlerle fark etmeleri sağlanacak. Faaliyetler fotoğraflanarak katalog oluşturulacak, kısa filmler haline getirilecek.

26-03-201626-03-201626-03-201626-03-201626-03-201626-03-201626-03-2016

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.