ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 77.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Çorum’da da düzenlenen törenlerle anıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı.

Törene Valimiz Sayın Ahmet KARA, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Metin ÖZBEK, Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Valimiz Sayın Ahmet KARA, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Ahmet ÇELİK ve Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. İki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından program Devlet Tiyatro Salonu´nda devam etti.

Eti Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Eti Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa ÜNLÜ’nün  günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Jandarma Yüzbaşı Serkan GÖK, Atatürk’ün lider kişiliğini anlatan bir konuşma yaptı. Eti Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 10 Kasım Oratoryosu sunumu ile anma programı sona erdi. 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.