ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfının açılışı Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından yapıldı.

İletişimsel dil öğretiminde etkileşimli akıllı tahtanın etkili kullanımı amacıyla Merkez Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda oluşturulan “Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfı” Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve öğrenci velileri tarafından açılışı yapıldı.
Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfının açılışı Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından yapıldı.

      Açılış törenine Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç.Dr.Eşref Savaş BAŞCI, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Veliler ile çok sayıda davetli katıldı.

   

Açılış öncesi bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, okullarımızda ortalama başarının yükselmesi için çaba sarf ettiklerini bu noktada önemli bir mesafe aldıklarını, almaya da devam edeceklerini belirterek, "Z kütüphane" açılışının Merkez İnönü Anadolu Lisesine, dil noktasında da “Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfı” ile Fatih Sultan Mehmet İlkokuluna ayrı bir değer kazandırdığını, bu tür modern ve faydalı sınıfları tüm okullarımızda hayırseverlerimizin katkıları ile açma gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

    

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın BÜYÜK, “Bir dil bir insan, iki dil iki insan. Artık dilin önemini kavramış durumdayız. Öğrencilerimiz İngilizceyi küçük yaşta daha kolay öğreneceklerdir. Sadece öğrencilerimizle kalmıyor belirlenen uygun saatlerde velilerimize de kurslar açıyoruz. Bu noktada çağrıda bulunuyoruz; 7’den 70’e herkes eğitimin içinde olmalı ve sürekli yenilenmeli. Tüm velilerimizi Halk Eğitim kurslarımıza da davet ediyorum. Okullarımız eşit şartta modern sınıflara kavuşturma gayretindeyiz.  Velilerimize ve bizlerden yardımını esirgemeyen hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Okulumuz güzel bir çalışma yaptı. Emeği gecen herkese teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

      

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın BÜYÜK, konuşmasının ardından Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfı´nın açılış kurdelesini kesti. Kurdele kesiminin ardından Etkileşimli Yabacı Dil Sınıfı´nda öğrenciler çeşitli İngilizce oyunları oynayarak, İngilizce şarkılar söylediler.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.