ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim İle Okuma Yazmayı Öğrenen Minik Naz, İstiklal Marşımızı Hem Yazıyor Hemde Ezbere Okuyor.

2014-2015 Eğitim öğretim yılında İlimiz Dumlupınar İlkokuluna kaydı yaptırılan ancak doğuştan kas rahatsızlığı nedeniyle evde eğitimi planlanan minik Naz TIRAŞ, Milli Eğitim Müdürlümüz tarafından görevlendirilen öğretmeni ile okuma yazmayı öğrendi.
Evde Eğitim İle Okuma Yazmayı Öğrenen Minik Naz,  İstiklal Marşımızı Hem Yazıyor Hemde Ezbere Okuyor.

Evde eğitim gören öğrencilerimiz ve ailelerine ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Tekin ve Yasemin çiftinin ilk çocukları Naz TIRAŞ’ı evinde ziyaret etti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR ve Dumlupınar İlkokulu Müdürü Mehmet PALA ile ziyaretinde bulunduğu Minik Naz, öğretmeni Gamze GAYRETLİ KOCA’nın verdiği derslerini büyük bir azimle sorumluluklarını yerine getiriyor.

Okuma yazmanın yanı sıra İstiklal Marşımızı kısa zamanda ezbere okumayı, iki elini aynı anda kullanarak çok güzel bir yazı yazabilmeyi öğrenen, duygularını resimlerle ve sözleriyle çok güzel ifade edebilen minik Naz, üçüncü dördüncü sınıfa geldiğinde çocuk masalları yazmayı dahi hedefliyor.

Ziyaretine geldiği Minik Naz’a hediyeler veren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, bugün Devletimizin her bireye durumu ne olursa olsun eğitim verme imkânının olduğunu, evde eğitiminde bunlardan birisi olduğunu belirterek, her bireyin ‘eğitimde feda edilecek fert yoktur’ anlayışı içerisinde kendisine, ailesine, topluma yararlı hale getirilmeye çalışıldığını söyledi.

Anne babaların çocukları ile ilgili kaygılara düşmemeleri gerektiğini, eğitimle ilgili devletin sunduğu imkânlardan yararlandırılarak her bireyin sosyal hayata kazandırılacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Minik Naz’ın çalışmalarını çok beğendiğini, yazılarının, resimlerinin çok güzel olduğunu belirterek minik Naz’ı tebrik etti. Minik Naz’ın en güzel şekilde yetişmesi için gayret ve çaba harcayan anne-babasına, eğitimi ile yakından ilgilenen okul müdürü ve öğretmenine teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz, Naz ve ailesi ile bir süre sohbetin ardından evden ayrıldı.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.