ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Gören Emirhan’a karnesini Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK verdi.

Yakalandığı lösemi hastalığı nedeniyle 2 yıldır evde eğitim hizmetlerinden faydalanan ilkokul 3. sınıf öğrencisi Emirhan Bozkurt  karnesini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ´ün elinden aldı.
Evde Eğitim Gören Emirhan’a karnesini  Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK verdi.

Lösemi hastalığından dolayı birinci sınıfta eğitim gördüğü okulundan ayrılmak zorunda kalan minik Emirhan´ın eğitimine Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen evde eğitim hizmetleri kapsamında  evinde devam ediliyor.

Evde eğitim gören öğrencilere ziyaretlerini sürdüren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, yarıyıl tatili nedeniyle Emirhan BOZKURT isimli öğrencimizi evinde  ziyaret etti. Emirhan’a karnesini ve karne hediyesi olarak da hikaye kitapları veren Milli Eğitim Müdürümüz, anne ve babası ile birlikte tatilde bol bol kitap okumalarını istedi.

Lösemi hastalığına yakalanan ancak eğitimine ara vermeyen Emirhan´ın büyük bir azme sahip olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,şu anda 15 öğrencinin evde eğitimlerini sürdürdüğünü söyleyerek; "Öğrenci hangi sınıfa gidiyorsa öğretmenlerimiz müfredata göre bu çocuklara evlerinde eğitim veriyor. Uzun süreli okula gitme imkanı olmayan öğrencilerimizin velileri bizlere bilgi verirse onlara da gerekli eğitim imkanını sağlarız. Kaybedeceğimiz hiçbir öğrencimiz ve ferdimiz yoktur. Bu noktada çocuklarımızın gelecek hayallerine ara vermemelerini sağlamak en büyük hedefimizdir" dedi.

 Öğrencimizin Anne ve Babası da ziyaretin hem Emirhan´ı hem de kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK ´e teşekkür ettiler.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.