ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ertuğrul Gazi İlkokulu’nda “Ailede Değerler Eğitimi” Konferansı Verildi

      Ertuğrul Gazi İlkokulu’nda “Anne Eğitimi Projesi” kapsamında Pedagog Ali ÇANKIRILI tarafından  “Ailede Değerler Eğitimi” konulu bir konferans verildi. Programa İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ahmet İNAN, öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.
Ertuğrul Gazi İlkokulu’nda  “Ailede Değerler Eğitimi” Konferansı Verildi

      Okul Müdürü Tekin ÇINAR’ın proje hakkında bilgi verdiği konuşmasından sonra, Pedagog Ali ÇANKIRILI öğrenci velilerine çocuk eğitiminde dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı. “Başarısızlık yoktur, öğrenmeme vardır.” Diyerek sözlerine başlayan Pedagog Ali ÇANKIRILI: “Gençleri en çok kızdıran nasihattır. Kendimizi ergen yerine koymalıyız. Çocuk ana rahmindeyken sevilip sevilmediğini anlar. Ruhsal gelişim de ana rahminde başlar. Beynimiz bizim isteğimize göre çalışır. Ahlaki ve manevi değerler duygusal zeka ile kazanılır. Bebek, kendisine emeği olana bağlanır. Çocuk, ailenin aynasıdır. Dehanın önündeki en büyük engel müdahaledir. Çocuklarımızın birey olmaları için onlara fırsat tanımalıyız.” Dedi.

      Konuşma sonrasında velilerin sorularını cevaplandıran ÇANKIRILI, kitaplarını da imzaladı.

29-03-201629-03-201629-03-201629-03-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.