ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Günleri Kutlanıyor

Erasmus+ Günleri Kutlanıyor

Çorum Milli Eğitimi Müdürlüğüne bağlı kurumlar Erasmus+ Günlerini kutluyor. Erasmus+ programı kapsamında projeleri fon alma hakkı kazanan kurumlar ve öğretmenler tüm Avrupa ile eş zamanlı olarak program hakkında düşüncelerini ve tecrübelerini paylaşıyor.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek: "2019-2020 yıllarında ilimizde toplam 19 okulumuz Erasmus+ programları fonlarından faydalanmıştır. Amacımız bu yıl proje başvuru sayısını artırırarak okullarımızın uluslararasılaşma strateji hedeflerinize katkıda bulunmaktır. 2021 yılı Erasmus Günleri etkinlikleri için sosyal medya üzerinden yapılacak paylaşımlarda #ErasmusDays, #corumerasmus etiketi ve @ulusalajans kullanılması hedef odaklılık açısından önem arz etmektedir." diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Avrupa Birliği'nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki Birlik Programı olan Erasmus+ Programı ülkemizde 2004 yılından bu yana Ulusal Ajans tarafından yürütülmekte. Erasmus+ Programının tanınırlığını ve desteklenen projelerin görünürlüğünü artırmak, Programdan henüz yararlanmamış kişileri Erasmus+ Programından yararlanmaya teşvik etmek, proje sahibi kurumların projelerini yaygınlaştırmalarına destek olmak amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla her yıl Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinlikleri düzenlenmektedir. 2020 yılında kampanya kapsamında 84 ülkede, 5000'den fazla etkinlik düzenlenmiş, 656 etkinlikle kampanyaya katılım bakımından ülkemiz ikinci sırada yer almıştır.

Erasmus Günleri bu yıl 14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde, dünya çapındaki farklı ülkelerde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacaktır. Düzenlenen etkinliklerle, Erasmus+ projelerinin yararlanıcı hikâyelerinin görünür hale gelmesi, proje sonuçlarının ve hikâyelerinin yerelde paylaşılması hedeflenmektedir.

14-10-202114-10-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.