ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Engelsiz Masal Kahramanları Tiyatrosu Öğrencilerle Buluşuyor” Projesi Tanıtımı Yapıldı.

            Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2015 yılı ‘Engelliler Destek Programı (EDES)’ kapsamında Çorum Belediyesi tarafından hazırlanan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyaz Ay Derneği Çorum şubesi ortaklığıyla yürütülen “Engelsiz Masal Kahramanları Tiyatrosu Öğrencilerle Buluşuyor” isimli proje tanıtımı yapıldı.
“Engelsiz Masal Kahramanları Tiyatrosu Öğrencilerle Buluşuyor” Projesi Tanıtımı Yapıldı.

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Dernekler Müdürü Orhan GÜNGÖRDÜ, Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü görevlileri ve Belediye Müesseseler Müdürü Mahmut YABACIOĞLU katıldı.

Projenin tanıtımı ile ilgili açıklamada bulunan Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL, “Proje kapsamında bir tiyatro oyunu sahneleneceğini ve bu tiyatronun metnini, sahne dekoru, tiyatroda giyilecek kıyafetlerin engelli öğrenciler tarafından hazırlanacağını, tiyatro oyununda da yine engelli öğrencilerin rol alacağını” söyledi. Ayrıca projedeki tiyatro oyununun Çorum İl merkezindeki okullarda da sergileneceğini ve 700 ilkokul öğrencisine ulaşılmasının hedeflendiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “Engelsiz Masal Kahramanları Tiyatrosu Öğrencilerle Buluşuyor” projesi ortağı olarak engelli bireylerimize farklı bir bakış açısı katmış olmanın sevicini yaşamaktayız.  Eğitim yöneticileri olarak bizler gerek okullarımızda, gerekse günlük hayatta engelli bireylerimiz konusunda her zaman duyarlı olmanın gayreti içerisindeyiz”  dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “Sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini şehrimizde ortaya koyan Çorum Belediyemiz de aynı gayret içerisinde çalışmalar yapmaktadır. Bu vesile ile Engelli eğitimine verdikleri katkı ve destekten dolayı Belediyemizin değerli yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

27-11-2015

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.