ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Kapsamında Spor Şenliği Düzenlendi

Engelliler Haftası Kapsamında Spor Şenliği Düzenlendi

         Programa Vali Yardımcımız Sayın Recep YÜKSEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Sayın Faruk YAMANER, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Haşim EĞER, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

          Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Selami BOLAT'ın açılış konuşması ile devam edildi.

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN: "Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Spor Bizimle" projesi kapsamında hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilerimizin toplumla bütünleşmelerini hedeflemek en büyük gayemizdir. Bu Spor Şenliği ile engelli vatandaşlarımızın hayatı paylaşmaları için bir engel olmadığını göstermiş bulunuyoruz. Bu nedenle, engelli vatandaşlarımızın hayatlarının her alanında var olmalı ve birey, toplum olarak onlarla empati kurmalı, karşılaştıkları sorunların çözümüne katkıda bulunmalıyız." dedi.

 

           Vali Yardımcımız Sayın Recep YÜKSEL konuşmasında: "Engelliler Haftasının, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile oluyor. Yine aynı şekilde bu tür etkinliklerle de engelsiz yaşamın mümkün olduğu ve bunun için tüm kamu ve sivil toplum kurumlarının  çalışmalarını iş birliği içinde yaptıklarını görmek bu haftanın önemini ayrıca vurgulamaktadır. Spor Etkinliklerinde başarılı olan sporcularımızı ayrıca tebrik ediyorum. Tüm  vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum." dedi.

       Konuşmaların ardından Yavruturna Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle birlikte Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından sergilenen müzik dinletisi sergilendi.  Devamında öğrencilerimiz çeşitli spor branşlarında yarıştılar.

 

10-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.