ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi kapsamında Çorum'da Yüzlerce Öğrenci Okul İle Buluştu

Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi kapsamında Çorum'da Yüzlerce Öğrenci Okul İle Buluştu

Zorunlu eğitim çağında olup çeşitli sebeplerle eğitim sistemine dâhil olmayan öğrencilerin eğitime kazandırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan 'Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi' Çorum'da aralıksız uygulanmaya devam ediyor.

Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi çerçevesinde yapılan çalışmaları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK "İlimiz genelinde temel eğitime 111 ve ortaöğretime devam edemeyen 623 öğrencimizin eğitime kazandırılması amacıyla mesleki eğitim, ortaöğretim, din öğretimi, hayat boyu öğrenme, özel öğretim ve temel eğitim birimlerinden sorumlu yöneticilerden oluşan il yürütme komisyonu kurduk. Bu komisyonun koordinesinde de ilçe ve okullarımızda alt komisyonlar kuruldu. Komisyonlarımız tarafından bu konuda planlamalar yapılarak öğrencilerimizin eğitime devam etmelerini sağlayabilmek için yol haritası oluşturuldu. Bu kapsamda kapı kapı dolaşılarak ev ziyaretleri yapıldı. Öğrencilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılarak açık öğretim lisesi, mesleki eğitim merkezlerine ve örgün eğitime devam etmeleri için rehberlik çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda öğrencilerimizin büyük çoğunluğu eğitim kademesine dahil edildi.

Bu süreçte tek bir öğrencimizi bile eğitim sistemine kazandırmanın önemi çok büyük. Bakanlığımızın sunduğu imkânlar doğrultusunda öğrencilerimize ve velilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Tüm çocuklarımızı eğitimle yeniden buluşturmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz." açıklamasında bulundu.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.