ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Süreçlerini Değerlendirme Toplantıları Kargı ile Başladı

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız ve Şube Müdürlerimizden oluşan heyet 28 Ağustos 2016 Pazar günü Kargı’da inceleme ve değerlendirmelerde bulundu.  
Eğitim Süreçlerini Değerlendirme Toplantıları Kargı ile Başladı

      Çorum’da eğitim kalitesinin artırılması çalışmaları kapsamında Kargı’da bulunan Müdürlüğümüze bağlı bütün okullar, pansiyonlar ve diğer sosyal donatı alanları İl Milli Eğitim Müdürümüz, Müdür Yardımcımız, Şube Müdürlerimiz ve ilçedeki idareciler ile gezilerek bilgi alındı.

      Kargı’ya bağlı Hacıhamza, Akkese köyü ziyaretinden sonra ilçe merkezinde bulunan okullar, pansiyonlar ve öğretmenevi ziyaret edildi. Görülen eksiklikler, olumlu yönler, yapılan ve yapılması düşünülen çalışmalar ilçe yöneticileri ile paylaşıldı.

      Saha ziyaretlerinin arkasından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve beraberindeki heyet Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı idarecilerle Öğretmenevinde değerlendirme toplantısı yaptı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Eğitimin kalitesinin artırılması için yapacağımız saha ziyaretlerimize Kargı ilçemizle başladık. Bundan böyle eğitim yönetimi olarak bütün ilçelerimize ziyaretlerde bulunup sahadaki çalışmaları yerinde inceleyeceğiz. Tespit edilen eksikliklerin düzeltilmesi noktasında üzerimize düşen ne varsa bir an önce yerine getirmek için gayret göstereceğiz. İşi insan olan bizlerin öncelikli olarak insanı tanıması zorunludur. Yerinde görmediğimiz hiçbir çalışmada verimli olarak sürece dahil olamayız. Sahanın sıkıntılarını tam olarak anlayamayız. İşte bu sebeplerle İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetim kadrosu olarak Kargı ilçemizdeyiz.

      İlçemiz akademik başarısını ispat etmiştir. Muhatabımız olan öğrenciler bizim geleceğimizdir. Bu gençleri ihanet çetelerine kaptırmamalıyız. Hiçbir öğrencimizi kaybedemeyiz. Akademik çalışmalarımızın yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetler ile destekleyerek vatanına, milletine bağlı gençler yetiştirmeli, gerekirse 24 saat çalışmalıyız. Okullarımızda adaleti sağlayarak huzurlu bir ortam oluşturmalı, kimseyi dışlamayıp kazanmaya çalışmalıyız. Okullarımızı her yönüyle yaşam alanı haline getirmeliyiz. Birlikte çalışırsak okul olarak, ilçe olarak, il olarak, ülke olarak daha güçlü oluruz. Eğitim ortamlarımızın temizliği ve hijyeni noktasında da hassas olmalıyız. Engellilere yönelik eksikliklerin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bu tür toplantılarla eğitim ortamlarını yerinde görme ve güzel örnekleri paylaşma fırsatı bularak birbirimize güç katmalıyız. Yapılan çalışmaların vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

29-08-201629-08-201629-08-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.