ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Süreçlerini Değerlendirme Toplantıları Hafta Sonu Osmancık’ta Devam Etti

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Yahya ÇOBAN ve Şube Müdürlerimizden oluşan heyet, Çorum da Eğitimin Kalitesini Artırma Programı inceleme ve değerlendirme toplantılarını 03 Eylül 2016 Cumartesi günü Osmancık’ta sürdürdü.
Eğitim Süreçlerini Değerlendirme Toplantıları Hafta Sonu Osmancık’ta Devam Etti

      Toplantı öncesi Şube Müdürleri gruplara ayrılarak Osmancık ilçemizdeki okullarda inceleme yaptılar. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı öncesi okulların fiziki durumlarını yerinde görerek yapılacak toplantı için rapor hazırladılar.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK başkanlığında ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri ile Osmancık Öğretmenevinde  bir toplantı yapıldı. Osmancık ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut TOKEL, İl Milli Eğitim Müdürümüze ekibiyle birlikte yaptıkları ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden konuşmasından sonra, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz hazırladıkları raporları değerlendirmeye sundular. Görülen eksiklikler, olumlu yönler, yapılan ve yapılması düşünülen çalışmalar ilçedeki yöneticiler ile paylaşıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, yaptığı konuşmada: Eğitimde başarı için eğitim ortamlarının düzgün, sağlıklı, hijyen şartlarına uygun olmasının önemini vurguladı.

      Hafta sonları ilçelerimizde gerçekleştirilen “Eğitim Süreçlerini Değerlendirme Toplantıları” ile Şube müdürleri ve okul yöneticilerinin birbirlerini daha iyi tanıyarak, tecrübe paylaşımında bulunmalarının önemli olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK konuşmasında şunları söyledi: “Bu tür uygulamalar eğitim camiamızı zinde tuttuğu gibi eğitim yöneticileri bilgi ve tecrübelerini paylaşmaktadırlar. Farkındalıklar oluşturarak tecrübe paylaşımı için buradayız. Biz bir aile olduğumuzu hissetmeliyiz.

      Akademik başarı ile birlikte vatanını, devletini, milletini, dinini ve ailesini seven nesiller yetiştirmek biz öğretmenlerin en önemli görevleri arasındadır. Vatan olmadıktan sonra hiçbir şeyin önemi ve değeri yoktur. Önce vatan kavramı çerçevesinde değerlerimizi işlemeliyiz. Bizler eğitim yöneticileri olarak görev ve sorumluluğumuzun ağırlığının farkındayız.  Artık mesaimizde sabah sekiz ve akşam beş gibi kavramlar kalmadı. Gün fedakarlık günüdür. Gün uyuma değil, uyanık olma ve çalışma günüdür. Devlet yücelsin ki biz yücelelim Bugünden daha iyi olmak için daha çok çalışmalıyız. Devlet olarak ekonomik yönden iyi bir dönemdeyiz. Siz okul müdürlerinin taleplerini yerine getirme noktasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler her türlü desteğe hazırız.

      Öğrencilerimizin akademik başarılarının artması için de “akran öğrenmesi”ni önemsiyoruz. Seviye sınıfları yerine kura usulü ile homojen sınıfların oluşturulması başarıyı artırıyor. İyi sınıf, kötü sınıf anlayışını ortadan kaldırıyoruz. Öğrencilerimiz daha iyi motive oluyor. Yine öğretmenlerin dikey görevlendirilmeleri de bu noktada önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Doğru işler yapalım ve doğru sonuçlar alalım.” dedi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, konuşmasının sonunda Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine ve toplantıya katılan okul müdürlerine teşekkür ederek başarılar diledi. 

04-09-201604-09-201604-09-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.