ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim-Öğretimden Sorumlu Birim Amirleri İle Uzaktan Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Eğitim-Öğretimden Sorumlu Birim Amirleri İle Uzaktan Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

          İL MEM SARI başkanlığında eğitim öğretimden sorumlu birim amirleri ile uzaktan eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı. SARI birim amirleri ile yapılan toplantıda şu açıklamalarda bulundu.  " Okul müdürleri sürekli takip edilerek öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz arasında köprü oluşturmalı varsa sıkıntılar giderilmeli. Tüm öğrencilerimiz takip edilecek ama özellikle 8 ve 12.sınıf öğrencilerimiz için ayrı çalışmalar yapılmalı, gerekli tüm tedbirler alınarak sınav zamanına kadar, yöneltici faaliyetlere hız kesmeden devam edilecek. Online deneme sınavları hazırlanarak öğrencilerin eksik olan konularını tespit etmesini sağlamak ve sınav stresine yardımcı olmamız gerekiyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün YouTube kanalı aktif kullanılmaya başlandı. Öğretmenlerimizden konu anlatımı, rehberlik, oyun, bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri için daha birçok konuda içerik ekleyerek öğrencilerimizin ulaşmasını sağlayacağız. Yaşanan salgın sürecinde özellikle yetim, şehit ve gazi yakını çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız. Öğretmenlerimizin aktif olarak katılımını sağlayacağımız atölye çalışmalarına önem verilerek, öğrencilerimiz ile olan iletişimini artıracağız, dedi.

          Toplantıda ayrıca BİLSEM öğrencilerine bu süreç içerisinde yapılacak faaliyetler, tüm öğrencilerimiz için yaşanan salgından dolayı oluşacak olumsuz duyguların önlenmesi için rehberlik faaliyetlerinin artırılması , özel öğrencilerimize yönelik özel çalışmaların yapılması çok konularında fikir alış verişinde bulunularak, genel değerlendirmeler yapıldı. İL MEM SARI uzaktan eğitim faaliyetlerinde etkin rol üstlenip öğrencilerini yalnız bırakmayan tüm öğretmenlere, çocukları için desteklerini esirgemeyen aile bireylerine teşekkür ederek toplantı sona erdi.

15-04-202015-04-202015-04-202015-04-202015-04-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.