ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Yarışmaları

          Eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmen ve öğrencilerin gözüyle eğitimin görsel boyutunun ortaya çıkarılması, EBA’nın tanıtımında farkındalık oluşturulması, sanat etkinliklerinin öğrenci ve öğretmenler arasında yaygınlaştırılması amacıyla; Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmen ve öğrencilere yönelik çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir.
EBA Yarışmaları

 

     Bu yarışmalardan olan “Değerler Eğitimi”  konulu EBA Film - 3. Kısa Film Yarışması, “Tarihimiz, Kültürümüz, Şahsiyetlerimiz” konulu EBA Belgesel - 2. Belgesel Yarışması ve Fen Bilimleri, Fizik, Kimya / Kimya Teknolojisi, Biyoloji olmak üzere dört ayrı kategoride EBA Deney - EBA Fen Deneyleri Video Yarışması süreçleri başlamıştır. 

     Yukarıda belirtilen yarışmalardan  “Değerler Eğitimi”  konulu EBA Film - 3. Kısa Film Yarışması ve “Tarihimiz, Kültürümüz, Şahsiyetlerimiz” konulu EBA Belgesel - 2. Belgesel Yarışması, Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenler ile resmi ve özel okullarda okuyan tüm lise öğrencilerine yönelik düzenlenmektedir. 

      EBA Deney - EBA Fen Deneyleri Video Yarışması ise yalnızca Bakanlığımıza bağlı resmi / özel ortaokullar, liseler ile Bilim ve Sanat Merkezlerinde görev yapan Fen Bilimleri / Fen ve Teknoloji öğretmenleri, Fizik, Kimya / Kimya Teknolojisi ve Biyoloji öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenmektedir.

       Yarışma etkinliklerine ilişkin detaylı bilgiler EBA Eğitim Portali içerisinde “Yarışma”  (www.eba.gov.tr/yarisma)  bölümünde yer almaktadır. 

 

10-03-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.