ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Günü Nedeniyle Tören Düzenlendi

     Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Çorum Valiliği koordinesinde İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Buhara Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 
  Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Günü Nedeniyle Tören Düzenlendi

     Programa Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ, Çorum Milletvekili  Sayın Ahmet Sami CEYLAN, Garnizon Komutan Vekili Sayın Yarbay Aykut GÜRSES, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Edip ÖZGÜL, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nurcan BAYKAM, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli personel katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesinden hareketle devletimizin yüksek menfaatlerine yöneldiğimiz şu günlerde önümüzde iki önemli problem var. Birincisi uyuşturucu ile mücadele gereği ikincisi de trafikte gereksiz yere kurban verdiğimiz insan sayısındaki yüksekliktir. Artık ulus olarak bilinçlenmemiz gereken noktadaysak eğer, trafik terörünün ve uyuşturucu terörünün farkına varacağız. Her birimizin yapacakları var. Eğer uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı elimizden bir şey geliyor da yapmıyorsak bir savaştan kaçmış gibiyiz. Eğer elimizde bir şey varda yapıyorsak hudutta nöbet bekleyen asker kadar kutsalız. Artık fark etmemiz lazım. Benim ülkeme terörle zarar veremeyen, benim ülkeme darbe ile zarar veremeyen, benim ülkeme hiçbir şekilde zarar veremeyen, benim ülkeme artık uyuşturucu ile zarar vermek istiyor.” dedi.

     Protokol konuşmalarının ardından Çorum’da uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele kapsamında yapılan  çalışmalar, Çorum AMATEM çalışmaları ve "Yarına El Ele Bağlan Projesi" hakkında sunumlar yapıldı.

     Programın sonunda uyuşturucu ile mücadelede çalışmalarından dolayı başarı gösteren kişilere başarı belgeleri verildi.

29-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.