ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Otizm Günü Etkinlikleri Kapsamında Çorum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ziyaret Edildi.

Dünya Otizm Günü münasebetiyle protokol üyeleri ve iş adamları Akkent Mahallesi’nde bulunan Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret ettiler. 
Dünya Otizm Günü Etkinlikleri Kapsamında Çorum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ziyaret Edildi.

2 Nisan Dünya Otizm Günü nedeniyle otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarete Vali Yardımcısı Sayın Adem SAÇAN, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Sayın Ahmet ÇELİK, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer Faruk YURDAGÜL, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve İş adamları katıldı.

 

Protokol ve iş adamlarına okul faaliyetleri hakkında bilgiler veren Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ferhat SARI, Otizmin dünyada her 110 kişiden bir tanesinde görülen bir hastalık olduğunu, ilaçla tedavisi bulunmayan bu hastalığın, ancak eğitimle belli oranda tedavi edilebildiğini söyledi.

 

Özel Eğitim Uygulama Merkezi olarak, otizm hastası çocukları bulunan ailelerin yükünü ciddi oranda hafiflettiklerini ifade eden Sarı, “Burada otizm hastası 7-14 yaş aralığındaki çocuklarımıza verdiğimiz eğitimle, kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlıyoruz. Eğitim merkezimizde orta ve ağır dereceli 29 otistik çocuğumuza, 21’i öğretmen toplam 28 personelle eğitim veriyoruz” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK de, 2013-2014 eğitim öğretim yılından bu yana hizmet veren Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin otizm hastası çocukların, birer birey olarak topluma kazandırılmasında önemli bir rol üstlendiğini ifade ederek burada eğitim gören öğrencilerin servis hizmeti ile evinden alınıp okula getirildiklerini ve eğitimin ardından evlerine bırakıldıklarını, çocukların gelişim alanlarına ait özellikler dikkate alınarak eğitimler verildiğini söyledi.

 

Ziyarette protokol üyeleri ve iş adamları, otizm hastası çocukları sınıflarında ziyaret ettiler.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.