ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOKAP ile Proje Protokolleri İmzalandı

DOKAP ile Proje Protokolleri İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nca (DOKAP) tarafından destek sağlanacak olan iki proje için protokol imzalandı.

Projelerimizin ilkinde "Tasarım ve Beceri Atölyeleri ile Gelecekte Mesleki Eğitim Projesi" olup Çorum merkez ve 13 ilçemizde belirleyeceğimiz 70 okulumuzda tasarım ve beceri atölyesi kurulması amaçlanmaktadır.

Çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri için okullarımızda Tasarım- Beceri Atölyeleri kurulması önem arz etmektedir. İlkokuldan başlanarak tüm öğretim kademelerinde, çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine olumlu etki kazandıracaktır. 1.600.000 Türk Lira bütçesi olan proje ile İlçelerimizde kuracağımız atölyelerde tüm okullarımız faydalanabilecektir.

DOKAP desteğinde gerçekleştirilecek diğer projemizde ise "Psikolojik İlk Yardım ve Travma Önleme Merkezi Projesi" olup yürütücüsü Çorum Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüzdür. Kurulacak olan merkez ile eğitim alacak hedef grubumuzda;

*Çorum merkezdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde görevli beş psikolojik danışman,

*Çorum ilinde görev yapan tüm rehber öğretmenler,

*Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde, Sağlık Müdürlüğü'nde, Çorum belediyesinde, Adalet Sarayında ve Emniyet Müdürlüğünde çalışan sosyal çalışmacılar,

*Travmatik durumlara maruz kalan bireylere destek olan tüm sivil toplum kuruluşu çalışanları ve gönüllüleri yer almaktadır.

 Konuşmaların ardından Vali Sayın Mustafa ÇİFTÇİ, DOKAP Başkanı Sayın Hakan GÜLTEKİN, Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdullah KODEK, Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Orhan SARI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Recep ÇIPLAK, Osmancık Kaymakamı Sayın Ayhan AKPAY ve diğer kurum yöneticilerinin de yer aldığı protokol anlaşması imzalandı.

18-06-202218-06-202218-06-202218-06-202218-06-2022

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.