ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen Çorum'da 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen Çorum'da 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı açılış töreni Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Programa Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, İl Millî Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Genel Müdürlüğümüz Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

Öğrencilerin bilim, kültür, sanat ve spora yönelik gönüllülük ve sosyal sorumluluk programları ile millî, manevi, ahlâki, kültürel ve insani değerleri benimsemelerine yönelik gerçekleştirilecek çalışmalara katılmalarının önemine değinen Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Cumhuriyetimizin 100. Yılı hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşarak Türkiye Yüzyılı Vizyonu hususunda değerlendirmelerde bulundu. 

Genel Müdür İşleyen, öğrencilerin akademik, mesleki ve sosyokültürel açıdan daha iyi yetişmeleri için okullarda eğitim ortamlarının iyileştirilerek zenginleştirilmesine, ders kitapları ve öğretim materyallerinin verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalara önem verdiklerini belirterek çocuklarımızın ve gençlerimizin; vatanımızın-milletimizin bekası, istikbali ve istiklâli için önemli olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin ve yöneticiliğin maddi ve manevi önemini hatırlatan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, eğitimin en önemli halkasının öğretmen ve yöneticiler olduğunu vurgulayarak öğretmenlik mesleğinin sevgi, ilgi ve bilgi merkezinde icra edilmesi, hasbi ve fedakâr davranılması gerektiğini hatırlattı. 

Öğrencilerimizin, okullarımızda velilerimizin emaneti olduğu ve onlara en güzel şekilde eğitim vermek için Bakanlığımızın; il, ilçe ve okullar olarak büyük çaba gösterdiğini ifade eden Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, eğitim ve öğretimde okul ve aile iş birliğinin öneminin yanı sıra bu bağlamda velilerin duyarlı olması gerektiğini ifade etti. Velilerimizin okul ziyaretleri ve öğretmenlerle görüşmelerinin daha nitelikli, düzenli ve sağlıklı olması için Bakanlığımızın yeni uygulamasıyla okullar tarafından planlamalar yapılacağını, ziyaretler için eğitim öğretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde zaman çizelgesi oluşturulacağını ve çocuklar için alınan bu kararı anlayışla karşıladıkları için velilere teşekkür etti. 

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, İl Millî Eğitim Müdürü Abdullah Kodek ve Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Uğur Tecir; hafızlık eğitimlerini tamamlayıp başarı belgesi alan ve 2023 YKS'de büyük başarı elde ederek üniversiteye yerleşen öğrencileri ödüllendirdi. 

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, gerçekleşen açılış töreninin akabinde, öncelikle Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde, sonrasında ise Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğretmenlerle buluştu, yeni eğitim ve öğretim yılı ekseninde onlarla sohbet etti, istişarelerde bulundu.

Genel Müdür İşleyen, Çorum İl Millî Eğitim Müdürlüğüne yaptığı ziyaretten sonra imam hatip okulları paydaşı sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi, istişareler gerçekleştirdi.  

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen Şehit Osman Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde, imam hatip okul müdürleri ile toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda okullarımızdaki din öğretimi faaliyetleri ile 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında planlanan çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu.

12-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-2023

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.