ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimiz İle Bir Araya Geldi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  Öğretmenlerimiz İle Bir Araya Geldi

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün "Din Kültürü Öğretmenleri Gelişim programı"  Aralık ayı "Yönetici Gelişim Programı projesi" kapsamında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimize konferans verdi.

    Konferansta Türk Milli Eğitim sisteminde din öğretimi ve öğretmen yetiştirmenin tarihi sürecinden bahsetti. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi müfredatının erdemli, karakter sahibi, vatanına ve milletine bağlı iyi insanlar yetiştirmek amacını taşıdığını belirterek öğretmenlerimizin kendilerini alan bilgisi konusunda güncellemelerinin yanı sıra nesillerimizi tehdit eden gelişmeleri de yakından takip etmeleri gerektiğini söyledi. Değerler eğitimi konusunda en büyük sorumluluğun alan öğretmenlerinde olduğunu, çocuklarımızın akademik başarılarının yanı sıra kâmil insan olma yolculuğunda en büyük destekçileri olduklarını söyledi.  

   Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimizin müfredatın işlenmesi konusunda deneyimlerini paylaşmaları gerektiğini belirtti. Öğrencilerin bireysel olarak sosyal ve ahlaki davranışlarının takip edilmesi ve geliştirilmesi gibi bir vazifelerinin de olduğunun unutulmamasını söyleyerek güzel çalışmalarından dolayı öğretmenlerimize teşekkür etti.

27-12-201927-12-201927-12-201927-12-201927-12-201927-12-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.