ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destek Eğitim Odası Uygulama Usul ve Esasları Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR’ın başkanlığında destek eğitim odası uygulamaları, usul ve esasların konuşulduğu bir toplantı yapıldı. 
Destek Eğitim Odası Uygulama Usul ve Esasları Toplantısı Yapıldı.

      2015-2016 eğitim öğretim yılı kapsamında kaynaştırma öğrencisi bulunan okul müdürleri ve  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katıldığı toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR şunları söyledi: “Destek eğitim odası, okul ve kurumlarda, kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla, eğitim uygulamaları kapsamında yetersizliği olmayan akranlarıyla birlikte aynı sınıfta eğitimlerine devam eden özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz için oluşturulan bir  ortamdır. Özel araç-gereçlerle eğitim materyalleri sağlanarak oluşturulmuş bu eğitim ortamlarında özel eğitime ihtiyacı olan bireyin normal akranlarından ayırmayıp, gereksinim duyacağı derslerde eğitim alması sağlanmaktadır.” dedi. Ayrıca destek eğitim odaları uygulamaları kapsamında eğitim süreçlerine ilişkin olarak okul müdürlerine açıklama yapıldı.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.