ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deneyap Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı İçin Müracaatlar Başlıyor

Deneyap Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı İçin Müracaatlar Başlıyor

 

           Cumhurbaşkanlığımızın birinci 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde, 81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına yönelik, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında yapılan işbirliğiyle Çorum a da 160 kontenjanlı 1 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulacaktır. Teknoloji Takımı Vakfı Genel Müdürü Sayın Ömer KÖKÇAM, Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda il müdürlüğümüzde bulunan temel eğitim ve orta öğretim müdürlerine konuyla ilgili sunum yaptı.

          Toplantıya Vali Yardımcımız Sayın Tamer ORHAN, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Murat OCAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ayhan GEYLANİ ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri de katıldı.

          Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almak isteyen öğrenciler, web sitesi (https://deneyapturkiye.ataaof.edu.tr/) üzerinden öğrenci seçme sınavı sürecini takip edip müracaat edebilirler. Sınava; İlkokul 4. ortaokul 5. sınıf öğrencileri ile ortaokul 8. sınıf, lise 9. ve lise hazırlık sınıfları başvuru yapabileceklerdir.

         

          SINAV BİLGİ ve BAŞVURUSU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

20-12-201920-12-201920-12-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.