ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Merkez İlçe ve İl Başkanlığı Seçimleri Yapıldı.

      Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın “Demokrasi ve Okul meclisleri Projesi” kapsamında, okullarımızda yapılan seçimler sonucu okul meclis başkanı seçilen öğrencilerimiz, başkanlarını seçmek için toplandı.
Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Merkez İlçe ve İl Başkanlığı Seçimleri Yapıldı.

      16 Aralık 2015 Çarşamba günü Merkez Albayrak İlkokulu konferans salonunda bir araya gelen okul meclis başkanları, sabah merkez ilçe, öğleden sonra ise il başkanı seçimi için oy kullandılar.

      Şölen havası içerisinde geçen toplantılarda başkan adayları birer konuşma yaptılar. Programa katılan İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Şahin ÖZCAN bir konuşma yaparak, yapılacak seçimlerin demokrasimiz açından önemine değindi. İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Şahin ÖZCAN ayrıca, “Demokratik toplumlarda insanlar renk, dil, din, ırk ayırımı yapmadan birbirine hoşgörülü davranır, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade ederler. Yapılacak olan il öğrenci meclis başkanlığı seçiminin ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

      Öğleden sonra gerçekleştirilen İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ertuğrul YILDIRIM, Sungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen KELEPİRCİOĞLU, Alaca Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Dursuncan ŞAHİN ve Çorum Özel Pınar Ortaokulu öğrencisi Levent LAÇİN aday oldular.

      Aday öğrencilerin konuşmalarının ardından kapalı zarf usulü ile yapılan oylama sonucunda 27 oy alan Alaca Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Dursuncan ŞAHİN İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi.

16-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-2015

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.