ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Merkez İlçe Başkanlığı Seçimleri yapıldı.

Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın Demokrasi ve Okul meclisleri Projesi Kapsamında, Merkez İlçemiz okullarında yapılan seçimler sonucu okul meclis başkanı ilan edilen öğrencilerimiz, 25 Kasım 2014 Salı günü saat 09.30’da Merkez Albayrak İlkokulu Konferans Salonu’nda yapılan merkez ilçe seçiminde bir araya geldi.
Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Merkez İlçe Başkanlığı Seçimleri yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT’ün koordinatörlüğünde seçimlerin nasıl yapılacağı, nelere dikkat edileceği hususunda bilgiler verildi. Geçici Başkanlık Divanı oluşturulduktan sonra, aday öğrencilere verilen 5’er dakikalık konuşma süreleri ile propaganda süreçleri tamamlandı. Daha sonra seçim işlemleri başladı. Oyların sayılmasının ardından ilçe temsilciliği için en fazla oy alan ilk beş öğrenci şu şekilde sıralandı:

Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Talha DEMİRAL 32 oy,

Fatih Anadolu Lisesi öğrencisi Taha SİNANOĞLU 13 oy,

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencisi Döne Dilara ER 5 oy,

Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencisi Ege Berk ÇAKMAK 3 oy,

Yumurta İlkokulu öğrencisi Nisanur SAYMAN 2 oy.

Bu öğrencilerimiz Merkez İlçe temsilciliğini kazanarak 16 Aralık 2014 günü yapılacak olan İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimine katılmaya hak kazanmışlardır.

 

Yürütülmekte olan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” ile Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimize yerleşik demokrasi kültürünün kazandırılması, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimsemiş, demokratik liderliği benimseyebilen ve kamuoyu oluşturma becerileri kazandırılması, çoğulculuk, katılımcılık, farklı düşünce ve inançlar ile bireyin hak ve özgürlüklerine saygı, hoşgörü ve diyaloğa açıklık, seçme, seçilme oy kullanma vb. demokratik değer, tutum ve becerileri kazandırmak, demokrasi kültürü ve bilincini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.