ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi İl Öğrenci Meclis Başkanlık Seçimi Yapıldı.

2004-2005 Eğitim Öğretim yılından itibaren her yıl uygulanmakta olan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclis Uygulamaları Projesi kapsamında Çorum İl Öğrenci Meclis Başkanlık seçimi yapıldı.
Demokrasi Eğitimi İl Öğrenci Meclis Başkanlık Seçimi Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından merkez ilçelerdeki öğrenciler arasında Öğrenci Meclis Başkanlığı ve üyeleri seçimi Albayrak İlkokulu´nda yapıldı. Seçimlere, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT ile görevli öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Seçimler öncesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT, “Cumhuriyetimizin Demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlandırılmaktadır “diyerek Seçimin hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

Divan Başkanlığı’na Uğurludağ ÇPL öğrencisi Mücahit Karagülmez, katip üyeliğe ise Mecitözü Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Ökten ile Bayat Atatürk İlkokulu öğrencisi Melike Ada seçildi.

 

Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi hakkında bilgi veren Müdürlüğümüz Ar-Ge Biriminde görevli İsmail Serdar Yakar;  “Ekim ayı içerisinde okullarımızda yapılan, önce sınıf öğrencisi başkanı, sonra sınıf öğrenci başkanlarından Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı, Okul Öğrenci Meclis Başkanlarından Merkez İlçeyi temsil edecek adayı, şimdi ise İlimizi temsil edecek adayı seçmek üzere toplandık. Adaylarımıza 5’er dakikalık kendini tanıtan konuşma süresi verilecek. Konuşmalar sonunda adaylarımıza yemin ettirilecek ve kapalı oy açık tasnif şeklinde seçim yapılacak. Adaylardan en fazla oy alan kişi ilimizi temsil etme hakkı kazanacak” dedi.

 

Fatih Anadolu Lisesi öğrencisi Taha Sinanoğlu, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Talha Demiral ve Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yunus Emre Tunç’un aday olduğu başkanlık seçimleri sonucunda 32 oyla Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Talha Demiral İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.