ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerli Öğretmenim Projesi, Sosyal Girişimcilik Seminerlerinin İkinci Etabı Tamamlandı.

Değerli Öğretmenim Projesi, Sosyal Girişimcilik Seminerlerinin İkinci Etabı Tamamlandı.

       İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Anadolu Vakfı arasında imzalanan “Değerli Öğretmenim Projesi” kapsamında öngörülen seminerlerin ikinci etabı yapıldı.

      8-9 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen seminerlerimizde 200 öğretmenimize Etkili İletişim ve Sosyal Girişimcilik eğitimi verilmişti, 22-23 Şubat 2016 tarihlerinde ise 138 idarecimize Etkili İletişim ve Sosyal Girişimcilik eğitimi verildi.

24-02-2016

 Anadolu Vakfı eğitimcisi Doç. Dr. Teoman HEKİMOĞLU tarafından Etkili İletişim ve Sosyal Girişimcilik Semineri 19 Mayıs İlkokulu toplantı salonunda yapıldı. İki gün süren seminere 138 okul müdürü katıldı.

      Proğram kapanış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Biz inanıyoruz ki; eğitim kalitesinin artırılmasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve bağlı birimleri motor görevini üstlenmek zorundadır. Çağın gereklerine uygun, günceli takip eden, durağanlıktan uzak bir eğitim modeli benimsenmeli ve tabana yayılmalıdır.

      Değişime direnen yapıların izalesi, bakışın değiştirilmesi ancak; yönetimsel kabiliyeti yüksek, alana hâkimiyeti tam, toplum bilincine sahip bireylerin yetiştirilmesi ile mümkündür. 8 kez yapılacak olan ‘Etkili İletişim ve Sosyal Girişimcilik’ seminerine 540 öğretmen ve idarecimizin katılması planlanmıştır.” dedi.

24-02-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.