ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri Başladı.

İlimize atamaları gerçekleştirilen aday öğretmenlerimizin danışmanlığını yapacak olan eğitimcilerimize yönelik “Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri” başladı.
Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri Başladı.

      İlimize atanan 212 aday öğretmen, 1 Mart- 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında danışman öğretmenleri eşliğinde stajlarını yapacaklar. 1 Temmuz- 1 Eylül tarihleri arasında da hizmet içi eğitime tabi tutulacaklar. 

      Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda düzenlenen seminer programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,  Milli Eğitim Bakanlığı 1. Hukuk Müşaviri Sayın Hayati CANKALOĞLU ve danışman öğretmenler katıldı.

      Seminerde kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün zaman ve imkânlarımızı seferber edip, aday öğretmenlerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Birlikte çalışarak eğitimi daha iyi bir noktaya getirdiğimiz gibi öğretmenlerimizi de rol model konuma getirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bizi yetiştiren öğretmenlerimiz gibi bugünün aday öğretmenlerini de en iyi şekilde yetiştirerek öğrencilerimizle buluşturacağımıza inanıyorum.” dedi.

      “Çocuklarımızı, geleceğimizi emanet edeceğimiz aday öğretmenlerimize en güzel şekilde mesleki eğitim vereceğimize inanıyorum” diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; karşılaştıkları her türlü problemde kendisi başta olmak üzere tüm idarecilere ulaşabileceklerini belirtti.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz, danışman öğretmenlerimizin, aday öğretmenlerimize en güzel şekilde mesleki eğitim vereceğine inandığını da sözlerine ekleyerek başarılar diledi.

      Bakanlığımız 1. Hukuk Müşaviri Sayın Hayati CANKALOĞLU ise yaptığı konuşmada: “ 10 Şubat 2016 günü Sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle 30 bin öğretmenimiz aday öğretmen olarak atanmışlardır. Atanan öğretmenlerimizin yetiştirilme süreçlerine ilişkin olarak Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü bir program hazırlamıştır. Programın amacı değişen ve gelişen dünyada yarınlarımızı emanet edeceğimiz neslimize çocuklarımıza eğitim verecek öğretmenlerimize farkındalık bilinci kazandırmaktır. Bu program kapsamında yeni atanan aday öğretmenler 24 hafta boyunca danışman öğretmenleriyle okul içi ve okul dışı faaliyetlere, seminerlere katılacak, film izleyecek, kitap okuyacak ve şehrin tarihi mekânlarını gezeceklerdir. Aday öğretmenler; danışmanın anlattığı dersleri izleyerek, okul içi çalışma kapsamında ilgili müdür yardımcısıyla zümre ve veli toplantılarına katılacak, nöbet tutan danışmanla okulun işleyişini tanıyacaktır. Okul dışı çalışmalara haftanın bir gününü ayıracak olan aday öğretmenler için, şehri tanımak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.  Bu süreç boyunca aday öğretmenler, toplamda 714 saatlik bir yetiştirme eğitiminden geçmiş olacaklardır.” dedi.

      Sayın Hayati CANKALOĞLU, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Nabi AVCI’nın da iki aday öğretmene merkez teşkilatının işleyişini öğretmek için danışmanlık yapacağını söyledi.

       Konuşmaların ardından başlayan "Danışman Öğretmen Eğitim Semineri" iki gün boyunca devam edecek.

22-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.