ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetin 100. Yılında 38 Okulda Bilim Söyleşileri

Cumhuriyetin 100. Yılında 38 Okulda Bilim Söyleşileri

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Çorum il genelinde 38 okulumuzun başvurusu kabul edilmiştir.

Yıl boyunca "Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji, Çevre ve Çevreyi Koruma, Okul Dışı Öğrenme Ortamları, STEAM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik), Yenilebilir Enerji, Bağımlılık ve Bağımlılıkla Mücadele, Yapay Zekâ, Sağlıklı Beslenme, Veri Madenciliği, Genetik ve Biyoteknoloji, Değerler Eğitimi, Salgın Hastalıklar ve Salgınla Mücadele, Kültürel Miras, Çevre ve Çevreyi Koruma, Bilim Tarihi ve Felsefesi, Küresel Isınma ve İklim Değişikliği, Dil ve Edebiyat, Atık Yönetimi ve Geri dönüşüm" konularında alanında uzman akademisyenler ile öğrencilerimiz söyleşiler gerçekleştireceklerdir.

Amasya Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Çorum Hitit Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesinden gelecek çok kıymetli akademisyenlerimiz ile buluşacağımız günleri heyecanla bekliyoruz.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.