ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı.

İlimiz Cumhuriyet Bayramı kutlama programı 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.
Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı.

29 Ekim sabahı saat 09.30’da Valimiz Sayın Ahmet Kara ile İl Garnizon Komutanı Jandarma Kd.Albay Ahmet Çelik ve Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü valilik makamında bayram tebriklerini kabul ettiler. 

Hürriyet Meydanı’nda Coşkulu Kutlama

29 Cumhuriyet Bayramı töreni Hürriyet Meydanı’nda coşkuyla kutlandı. Valimiz Sayın Ahmet Kara, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kd. Albay Ahmet Çelik ve Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’den oluşan kutlama heyeti vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin ve protokolün bayramını kutladılar.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mesajının okunmasının ardından Valimiz Sayın Ahmet Kara yaptığı konuşmada; Cumhuriyetin kolay kazanılmadığını, aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan cennet vatanın her karışının kutsal olduğunu söyledi. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın birlik ve bütünlüğüne kast edenlerin bulunduğunu, bu necip milletin her zaman Cumhuriyet ve kazanımlarını müdafaa hususunda azami dikkati göstereceğini belirtti.

Sayın Valimizin konuşmalarının ardından şiirler okundu. Tören geçişleri bölümünde; Bayrak Flama Grubu, Askeri Tören Kıtası, Muharip Gaziler ve öğrencilerden oluşan bayram kortejinin protokol ve vatandaşları selamlamalarıyla tören sona erdi.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.