ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı’nda Fidan Dikim Töreni Yapıldı

Çorum Valiliğimizce, Cumhurbaşkanlığımız adına oluşturulan hatıra ormanına törenle fidan dikimi gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı’nda Fidan Dikim Töreni Yapıldı

21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla, Çorum Samsun Karayolu 30.km de Ayvalı köyü mevkisinde yaklaşık 80 dönümlük alanda oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı ile Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidan dikim töreni düzenlendi.

 

Törene, Valimiz Sayın Ahmet KARA, Eşleri Mesude KARA hanımefendi, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Sayın Ahmet ÇELİK, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer Faruk YURDAGÜL, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, protokol üyeleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Konuşmasına Pir Sultan Abdal´ın "O da yine ağaçtandır" şiirini okuyarak başlayan Valimiz Sayın Ahmet Kara, Cumhurbaşkanlığı adına hatıra ormanının yanı sıra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´ın eşleri Emine ERDOĞAN hanımefendinin himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan "Bereket Ormanı"nın fidanlarla buluşturulacağını söyledi.

 

Valimiz Sayın Ahmet KARA´nın eşleri Mesude KARA hanımefendi de Gönül Elçileri Projesi ile artık kadınların da ağaçlandırma faaliyetlerinde söz sahibi olduğunu dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Ahmet KARA, eşleri Mesude KARA hanımefendi ile Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı ve "Bereket Ormanı"na fidan dikti. Oluşturulan ormanlık alanlarda Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, diğer protokol üyeleri ve tüm katılımcılar da öğrencilerle birlikte fidan dikti. 

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.