ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum’da Karnelerini Alan Öğrencilerimiz Yarıyıl Tatiline Merhaba Dedi.

İlimiz genelinde 2014- 2015 yılı yarıyıl tatiline giren 96 bin 651 öğrenci, bugün karne heyecanı yaşadı. 
Çorum’da Karnelerini Alan Öğrencilerimiz Yarıyıl Tatiline Merhaba Dedi.

Mimar Sinan İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Yardımcısı Sayın Adem SAÇAN, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürü ve öğretmenler katıldı.

Karne dağıtım töreninde sınıfları ziyaret eden Vali Yardımcısı Sayın Adem SAÇAN ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, öğrencilerin karne sevincini paylaşarak, karneleri dağıttı.

Çorum’da okul öncesi eğitimde 6 bin 701, ilkokulda 29 bin 991, ortaokulda 30 bin 761, özel eğitimde 274, lise ve dengi okullarda da 28 bin 914 olmak üzere toplam 96 bin 651 öğrenci bulunduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Adem SAÇAN, 6 bin 49 öğretmenin de görev yaptığını söyledi.

Türkiye’deki genç nüfusun pek çok ülkenin nüfusundan daha büyük olduğuna dikkat çeken Vali Yardımcısı Sayın Adem SAÇAN, gençlerin iyi eğitilerek hayata hazırlanmasının önemli olduğunu vurguladı.

Karne Dağıtım Töreninde ailelere de seslenen Vali Yardımcısı Sayın Adem SAÇAN, mutluluğun başarıya endekslenmemesi gerektiğini belirterek, “Çocuklarımızın başarılı olması mutlu olacağı anlamı taşımayabilir, ya da tam tersi de söz konusu olabilir. Bizler çocuklarımızı hem mutlu hem de başarılı kılmak için çalışmalıyız. Tatil öncesinde, çocuklarımızı teslim ettiğimiz gibi isteriz. Karne sevinci yaşayan çocuklara tatillerini dinlenerek, eğlenerek ve kitap okuyarak tamamlamalarını istiyoruz tüm çocuklarımızın iyi bir tatil geçirmeleri temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.