ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorumda Değerli Öğretmenim Projesi Başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı arasında  “Değerli Öğretmenim Projesi” imzalandı. Projenin amacı öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizin kendi kişisel kabiliyetlerini geliştirerek topluma katma değer sağlayan bireyler olmalarını sağlamaktır.
Çorumda Değerli Öğretmenim Projesi Başladı.

Değerli Öğretmenim Projesi  ülkemiz genelinde 22 pilot ilde uygulanmaktadır. Bu iller;Samsun, Çorum, Sinop, Giresun, Ardahan, Gümüşhane, Trabzon, Artvin, Bartın, Zonguldak, Ordu, Rize, Kars, Bolu, Karabük, Amasya, Kastamonu, Osmaniye, Düzce, Çankırı, Tokat, Bayburt’tur. Bu illerde yapılan eğitimler sonucunda proje yarışması yapılacaktır. Eğitimlere katılan öğretmenlerimiz 31 Ekim 2015 gününe kadar proje başvurularını gerçekleştirecekler. Projeler içinden ilk 5 proje uygulanacak. Ayrıca bu ilk beş proje 26 Kasım 2015’te Samsun’da yapılacak törenle ödüllendirilecektir

Müdürlüğümüz ÇEKAP (Çorum’da Eğitim Kalitesini Artırma Projesi) projelerinin içinde yer alan bu proje ile öğretmen, okul ve idarecilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayarak, ilimiz okullarında bir sinerji oluşturmak hedeflenmektedir. Proje kapsamında Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde iki gün süreyle eğitimler yapıldı. Proje ile öğretmenlerimizin bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak uzun dönemli projeler geliştiren, bu projeleri sürdüren, bu projelerle sosyal dönüşümü sağlayan kişiler olmasına, özel becerilerini ve tutumlarını geliştirmesine, liderlik etmelerine katkı sağlamak amaçlanmıştır. Proje kapsamında 200 öğretmenimize Etkili İletişim ve Sosyal Girişimcilik eğitimi, 30 öğretmenimize ise Proje Döngüsü eğitimi verilmiştir.

07/08 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen seminerlerimize il merkezindeki okullarımızda görev yapan öğretmenlerimiz katıldılar. 

Seminer programının son gününde kapanış programı düzenlendi. Kapanışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT, Eğitim Görevlileri Teoman HEKİMOĞLU ve Hüseyin AKTÜRK ile kursiyer öğretmenler katıldı. Kapanış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın BÜYÜK:“İlimiz eğitim kalitesinin artırılmasında bu tip öğretmen eğitimleri çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde proje mantığı artık yadsınamaz bir gerçektir. Hayatın her alanında proje bakış açısı geçerlidir. Aynı şekilde etkili iletişim ve sosyal girişimcilik her öğretmenimizde olması gereken vasıflardandır. İlimizde eğitim kalitesi her geçen gün artmaktadır. TEOG’daki başarımız bir önceki yıla göre oldukça artmıştır, bu hepimizin başarısıdır. İnanıyorum ki bu ve benzeri eğitim faaliyetlerimizle başarımız katlanarak artacaktır. Bu vesileyle, başta Anadolu Vakfı yöneticilerine, eğitim görevlilerine, ilgilerinden ötürü tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmalarının ardından katılım belgeleri dağıtımına geçildi. Etkili İletişim ve Sosyal Girişimcilik eğitimine katılan kursiyer öğretmenlerimize belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından verildi. Proje döngüsü eğitimine katılan kursiyer öğretmenlerimize ise katılım belgeleri yetkililer tarafından verildi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.