ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlaması.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Mili Eğitim Müdürlüğümüz tarafından planlanan programlar çerçevesinde Engelliler Günü Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi’de düzenlenen programla kutlandı.
Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlaması.

Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi’de düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Zihinsel ve Spastik Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Neslihan HÜSÜLÜOĞULLARI, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Rıza EKMEKYAPAR, Özcan KUŞCU, Okul Müdürü Cafer CAN, okul idareci ve öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan programda kısa bir konuşma yaparak bu günün özel bir gün olduğunu ancak, bir gün değil bu günün 365 günde her gün hatırlanması gerektiğine dikkat çeken Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit BÜYÜK;

Şuan içinde bulunduğumuz toplumda engelsiz dediğimiz bizler acaba yüzde yüz engelsizmiyiz. Yoksa birçok noktada engelliyiz de farkında mı değilmiyiz.

 

Son 10 yılda çıkartılan kanun değişiklikleri ile çok iyi bir noktaya geldiğimizi, bu hassas ve önemli konulara biyer olarak vatandaş olarak, öğretmen olarak daha çok destek vermeliyiz. Birlikte yaşayacağız ve bunun içinde ilk önce bizler kendi engellerimizi kaldırmamız gerekiyor. Hepimiz bu devletin birer vatandaşı olarak birbirimize muhtaç durumdayız dedi.

Okulun tanıtım sunumu ve Büşra Nur AK isimli öğrencinin ‘Bizler Engelliyiz’ şiirini okumasının ardından ‘Doktor Bey’ adlı skeç sahnelenirken, bir öğrencinin sihirbazlık gösterisi ile program sona erdi.

 

Program sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, günün anısına hazırlanan pastayı da öğrencilerle birlikte keserek bu özel günü kutladılar.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.