ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çorum Okuyor Projesi”nin 6. Dönem Protokol İmzaları Atıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün  Çorum Belediyesi  ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şubesi ile birlikte  yürüttüğü “Çorum Okuyor Projesi”nin 6. dönem  protokol imza töreni gerçekleştirildi.
“Çorum Okuyor Projesi”nin 6. Dönem Protokol İmzaları Atıldı

     İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL böylesine önemli bir hizmette Çorum Belediyesi olarak görev almanın onur verici olduğunu ifade ederek: “Okumanın bırakıldığı, her şeyin telefon ve bilgisayarla sınırlı hale geldiği bir dönemde kitabın kokusunu alabilen 11 bin öğrenciye ulaşmak çok önemli bir çalışma. İnşallah daha fazla öğrenciye de ulaşırız. Şuurlu bir gençliğe, okuyan bir gençliğe o kadar çok ihtiyacımız var ki. İnşallah bu yavrularımız hayatlarının ileriki dönemlerinde bu alışkanlıklarını sürdürürler diye temenni ediyorum.” diyerek proje paydaşları olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’ne teşekkür etti.

     Öğrencilerimizi bugüne uyandırmak ve geleceğe hazırlamak için önemli bir çalışma yürüttüklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ise: “Çorum’da güzel şeyler oluyor. Öğrencilerimizi sadece sınav için yarışan, test çözme becerilerini geliştiren değil okuma, anlama, yorum yapabilme yetilerini daha güçlü hale getirme amacıyla bu projeyi çok önemsiyoruz. Öğretmenlerimiz eşliğinde 15-20 kişilik gruplar halinde kitaplar okunuyor, müzakere ediliyor. Böylece öğrencilerimizin başarılarının artmasına katkı sağlanıyor.” diyerek Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şubesi Başkanı Sayın Turhan CANDAN’a teşekkür etti.

     Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şube Başkanı Sayın Turhan CANDAN da: “Geçtiğimiz sene 11 bin öğrenciye ulaşıldı, bu sene daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Çorum Okuyor Projesi geleceğe yatırım, insana yatırım düsturu ile yürütülen önemli bir proje. Bu işin hamiliğini üstlenen Belediye Başkanıma ve işbirliği içinde okullarımızda oldukça verimli çalışmalar yaptığımız İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum.” diyerek, TDED Çorum Şubesi olarak bu projede ortak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

09-10-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.