ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çorum Okuyor Projesi” Final Programı Gerçekleştirildi

     Çorum Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin altı yıldır birlikte yürüttükleri "Çorum Okuyor Projesi”nin final programı gerçekleştirildi.
“Çorum Okuyor Projesi” Final Programı Gerçekleştirildi

     Kapalı Spor Salonundaki programa Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ, Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL, AK Parti İl Başkanı Sayın  Mehmet KARADAĞ, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,  daire amirleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK programda yaptığı konuşmada: “Çorum Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ile başlattığımız Çorum Okuyor Projesi’ne katılan öğrenci sayımız geçen sene 2 bin iken bu sene 11 binlere ulaştı. Öğrencilerimiz 10’lu, 15’erli gruplar halinde, öğretmenlerimiz refakatinde okumuş oldukları kitapları değerlendiriyor,   karşılıklı mütalaa ediyorlar. Okumadığımız zaman karanlık bir gün geçirmiş oluyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Zeki GÜL, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Başkanımız  Sayın Turhan CANDAN bizzat çalışmalara katılıyorlar. Sayın Valimizin destekleriyle biz de güç alıyoruz. Öğrencilerimiz okudukları kitapları mütalaa ediyorlar, arkasından paneller düzenliyorlar. Hitamında yazarlarla buluşuyorlar. Çorum’un yarınları bugünlerden çok daha iyi olacak. Öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime şükranlarımı iletiyorum” dedi.

     Daha sonra söz alan AK Parti İl Başkanı Sayın  Mehmet KARADAĞ: “Dinimizin ilk emri ‘Oku’dur.  Bu düsturla her zaman okumanın önemine inanmış bir millet olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın okumaya verdiği destekle yolumuza devam ediyoruz. “dedi.

    Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL. “Türkiye’de örnek bir proje olan ‘Çorum Okuyor Projesi’ne emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Birkaç öğrenciyle başlayan Çorum Okuyor Projesi eğitim, kültür hayatına önemli katkılar sunan çok önemli bir proje haline geldi. Belediye Başkanı olarak başta Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürlerimize öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Başkanımız  Sayın Turhan CANDAN Bey’e çok teşekkür ediyorum. Çorum Belediyesi olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Eğitim yatırımlarımız en önemli yatırım kalemlerimizden birisi oldu.” diyerek: “Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, Milli Eğitim Müdürlüğü ile her zaman işbirliği içinde olmaya devam edeceklerini” ifade etti.

  Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ ‘Çorum Okuyor Projesi’ne emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında: “21. Yüzyıla damgasını bilgiye hakim olanlar vuracak. Artık kütüphanelerimizde kitaplar sayamayacağımız kadar çok. Kendimize iyilik etmek istiyorsak, şehrimize, milletimize ve devletimize iyilik etmek istiyorsak  muhakkak surette bilgi çağının gereklerini yerine getirmek durumundayız. Yani okumak ve kendimizi geliştirmek zorundayız.” dedi.

      Son olarak Yazar Erdal DEMİRKIRAN öğrencilere hedeflerinin olmasının önemi üzerinde durduğu bir konuşma yaptı.

02-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.